مقالات اتحادیه

اولین گام در بورس ؟

نامه الکترونیک چاپ PDF

gia  چیست ؟

در قسمت‌هاي گذشته، به اين سؤال مهم پاسخ داديـم كه برخلاف برخي تصورها، سرمايه‌گذاري در بورس فقط مختص افراد ريسك‌پذير و يا متخصص نيست و افراد ريسك‌گريز و يا افرادي كه تخصص كافـي در مسائل مرتبط با سرمايه‌گذاري ندارند هم مي‌توانند ازطريق خريد اوراق مشاركت، اوراق اجاره، سرمايه‌گذاري ازطريق صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري، استفاده از خدمات شركت‌هاي مشاور سرمايه‌گذاري، استفاده از خدمات سبدگرداني و... در بورس سرمايـه‌گذاري كننـد.

 

قرارداد آتی سکه چیست ؟

نامه الکترونیک چاپ PDF

بورس فلزات گرانبها

تاکنون با چهار نوع ورقه بهادار قابل داد و ستد در بورس، شامل اوراق مشارکت، اوراق اجاره، سهام و گواهي حق تقدم خريد سهام آشنا شده‌ايد. در اين قسمت، قصد داريم يکي ديگر از انواع اوراق بهاداري را که در بورس خريد و فروش مي‌شود، بصورت اجمالي به شما معرفي کنيم. اسم اين ورقه بهادار، قرارداد آتي است. قبل از آنکه درباره قرارداد آتي براي شما صحبت کنم، بايد اين نکته را تأکيد کنم که سرمايه‌گذاري در قراردادهاي آتي، بسيار پرريسک‌تر از سهام بوده و نيازمند تخصص بسيار زياد در اين زمينه است، بنابراين، به افراد عـادي و غيرمتخصص به هيچ وجـه توصيه نمي‌شود در قرارداد آتي سرمايه‌گذاري کنند.

 

اتحادیه طلا و جواهر

نامه الکترونیک چاپ PDF

نمایشگاه طلا و جواهر

صِنف طلا انجمنی است که از سوی گروهی از افراد دارای حرفه طلا و جواهر پیشه تشکیل می‌شود تا از این راه به پشتیبانی و یا گسترش منافع صاحبان آن پیشه یاری برساند. یکی از ویژگیهای اساسی بازارها تا قرن اخیر، تشکل بازاریان در انجمنهای صنفی، یعنی «اصناف» بوده‌است. این انجمنها اصولاً به صاحبان حرفه‌ها تشکل می‌بخشیدند و دارای وظایف اجتماعی وسیعی بودند.

صادرات و واردات طلا و قوانین مربوط به آن

نامه الکترونیک چاپ PDF

صادرات و واردات طلا و قوانین مربوط به آن

سیارى از دولت ها در دنیا توانسته اند با بهره گیرى از این صنعت، درآمدهاى هنگفتى را به سوى کشورخود سرازیر کنند و علاوه بر درآمدزایى، سطح اشتغال را در این صنعت و در کشور خود افزایش دهند،ضمن اینکه صنعت جواهرسازى و زیورآلات، یکى از کم هزینه ترین صنایع کشور مى باشد. ایتالیا با ۵۰۰تن صادرات زیورآلات ساخته شده از طلا، مقام اول و هندوستان مقام دوم این صنعت را در جهان دارند.در مقابل، برخى از کشورهاى عربى حاشیه خلیج فارس سالانه بیش از ۵۰۰ تن طلا و جواهرات واردمى کنند. باید منابع طبیعى کشور را خوب بشناسیم و ضمن اکتشاف طلا از معادن، نیروى کار ماهر تربیت کنیم و امکانات و ابزارآلات و فن آورى فرآورى سنگ هاى قیمتى و طلاسازى را به کشور وارد کنیم تابتوانیم از منابع عظیم خدادادى کشور بهره مناسب بگیریم.

 

همایش توانمندی های صنعت طلا و جواهر

نامه الکترونیک چاپ PDF

همایش طلا و جواهر

همین منظور گروه بین الملل فراز با همکاری اتحادیه طلا و جواهر کشور و شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه " اولین همایش توانمندیهای صنعت طلا و جواهر ایران " را با حضور بیش از 800 تن از مدیران بزرگ و چهره های شاخص و ماندگار صنعت طلا، جواهر، نقره، سکه و صراف کشور و نمایندگانی از کمپانیهای صنعت طلا و جواهر کشور ترکیه مورخ10 اسفند ماه سالجاری در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما برگزار می نماید.

 

اردیبهشت طلایی

نامه الکترونیک چاپ PDF

اردیبهشت آینده قیمت طلا در سال 93 یکی از اصلی ترین موضوعات پیش روی بازارهای سرمایه گذاری ایران است. از تحلیلگران برجسته بازار تا مدیران اقتصادی و شهروندان عادی همگی برای قیمت طلا و آینده آن نگرانی ها یی دارند. در همین حال محمد کشتی‏آرای، رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در تحلیل بازار طلا در سال 92 می گوید: بهای طلا در سال 92 در سطح جهانی روند نزولی داشت و تا روزهای پایانی بهمن ماه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 26 درصد کاهش چیزی حدود 1600 دلار معامله شد. اما از روزهای پایانی بهمن ماه بدین سبب که با بحران اوکراین و کاهش رشد اقتصادی در چین مواجه بودیم، قیمت طلا افزایش 130 دلار در هر اونس را تجربه کرد.

صفحه 1 از 3