مقالات سنگ شناسی

اصطلاح‌شناسي الماس

نامه الکترونیک چاپ PDF

شناسایی برلیان

الماس تا پيش از آن‌كه تراش داده شود و حداكثر درخشش را ايجاد كند همانند ديگر سنگ‌ها به نظر مي‌رسد. در ادامه مطلب به برخي اصطلاحات رايج در صنعت طلا و جواهر در خصوص تراش و ويژگي‌هاي الماس خواهيم پرداخت. اصطلاح الماس های متفاوت با توجه به حروف الفبای انگلیسی و همچنین نام و توضیحات کاملا فارسی و حتی موارد استفاده این انواع الماس در ادامه مطلب به صورت کامل توضیح داده شده

شناسایی برلیان

نامه الکترونیک چاپ PDF

شناسایی برلیان

الماس از کلمه يونانى آداماس (Adamas) به معنى تسخيرناپذير گرفته شده و به دليل سختى فوق العاده و بى نظير اين کانى است که به آن ويژگى (البته ظاهرى) فناناپذير مى دهد. الماس از کربن خالص تشکيل شده و سيستم تبلور آن کوبيک است. کربن در حدود عمق 120 تا 200 کيلومترى در قسمت بالايى mantle زمين، در درجه حرارت 900-1300 سانتى گراد و در فشار بالا در حدود (bar 4500( مى تواند با کريستاليزه شدن، و بهالماس تبديل شود؛ در غير اينصورت، به گرافيک تبديل مى شود. وزن مخصوص الماس 3.52 ضريب شکست آن 2.419-2.417 و سختى آن در مقياس موهس، مساوى 10 برآورد شده است. بلورهاى الماس هم در معادن اوليه و هم ثانويه يافت مى شوند. تا سال 1871 ميلادى بلورهاى به دست آمده منحصرا از معادن ثانويه و همراه با سنگهاى رسوبى استخراج مى شد و در رسوبات رودخانه اى به صورت پلاسر يافت مى شد که پس از شستن مواد رسوبى الماس، در ته ظرف فرد شوينده مى ماند. .

GIA چیست ؟

نامه الکترونیک چاپ PDF

gia  چیست ؟

به گزارش کشور نیوز به نقل از «ورلد بولتین»، «دیوید کوهن» معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور مبارزه با تروریسم و اطلاعات مالی چهارشنبه هفته گذشته در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا اعلام کرد دولت واشنگتن از تاریخ 1 ژوئیه سال جاری میلادی برابر با 1 تیرماه 92، تحریم هایی علیه ایران تحمیل خواهد کرد که بر اساس آن، دولت ها و شرکت های خصوصی از فروش طلا به ایران منع می شوند.

 

سنگ ماه تولد شما

نامه الکترونیک چاپ PDF

الماس ،سنگ ، فروردین ، نگین ، ماه تولد ، فال ماه ، سنگ ها ، سنگ ماه ، سنگ ماه تولد ، سنگ تولد ، ماه فروردین

سنگها مي توانند شما را جادو کنند و بر فعاليت هايتان تاثير بگذارند. اگر در درستي اين قضييه ترديد داريد در موقعيتي که نياز به شجاعت داريد يک تکه سنگ «حديد» با خود حمل کنيد تا اثر آن را به چشم ببينيد. يا مي توانيد براي اينکه عشق بين خود و همسرتان را افزايش دهيد گردن بندي از لاجورد به گردن بياويزيد، چون لاجورد عشق و دوستي را زياد مي کند. . هر يک از سنگهاي موجود در طبيعت خاصيتي ويژه و منحصر به فرد دارد. انرژي از امواج کيهاني عبور مي کند و به واسطه سنگهايي که بر گردن آويخته ايد يا به نحوي با بدن شما در تماس قرار گرفته اند به شما منتقل مي شود..

سنگ شناسی

نامه الکترونیک چاپ PDF

خرید اینترنتی طلا و جواهر

هفت راه تشخیص سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی سنگ ها و گوهر های قیمتی، دنیای متنوع و زیبایی دارند و همین تنوع سبب می شود که گاه در تشخیص این سنگ ها از یکدیگر و نحوه ی استفاده از آن ها با مشکلاتی مواجه شویم. حتی پادشاهان و اشراف نیز گاه با این مشکلات دست و پنجه نرم می کردند تا حدی که عده ای برای اثبات دقت و صداقت خود در تشخیص یک سنگ جان خود را بخطر می انداختند. یاقوت سیاه از سنگ های گران بهایی است که همواره جواهرشناسان و کلکسیونرها برای تشخیص آن با مشکلات زیادی رو به رو می شدند.

 

سنگ عقیق

نامه الکترونیک چاپ PDF

عقیق آتشین

این گوهر کم نظیر تنها در مناطق خاص و معدودی از جهان یافت میشود. به طور کلیجنوب غربی آمریکا و مکزیک و به صورت رسوبات در آریزونا، کالیفرنیا و اطراف رودخانه کلرادو از جمله مهمترین مناطق برای یافتن معادن عقیق آتشین محسوب میشوند. عقیق آتشین مکزیک از معادن Calvillo ایالت آگواس کالینتس بدست میاد و در San Luis Potosi و Chihuahua مکزیک هم یافت میشود. به خاطر مخلوط مواد معدنی، عقیق آتشین Potosi فقط به شکل قوس قزحی از آتش طلایی بوجود می آید که بسیار کمیاب است.

 

صفحه 1 از 4