مقالات سنگ شناسی

سنگ مرمر

نامه الکترونیک چاپ PDF

 

خرید وفروش اینترنتی طلا

سنگ مرمر از سنگ‌های دگرگون شده است. این سنگ از دگرگونی سنگ آهک بوجود می آید. کانی اصلی تشکیل دهنده آن کلسیت است. از این سنگ به صورت گسترده‌ای برای مجسمه سازی استفاده شده است. نمای بنایتاج محل از سنگ مرمر است.

 

 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۲

خاصیت ایزوتروپیک و آنیزوتروپیک در گوهرها

نامه الکترونیک چاپ PDF

خرید وفروش اینترنتی طلا

سنگ های قیمتی می توانند یکی از این دو خصوصیت را در خود به نمایش بگذارند: ایزوتروپیک و آنیزوتروپیک. وقتی اشعه نور از گوهری که دارای خاصیت ایزوتروپیک عبور می کند، یعنی از قانون شکست اسنل پیروی کرده و تنها یک شکست را تولید می نماید. برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در این مقاله با این دو خاصیت گوهرها بیشتر آشنا بشیم.

 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸

خواص و فواید مروارید

نامه الکترونیک چاپ PDF

pearl

از گذشته تا امروز ، زیور آلات به همراه گوهر های قیمتی و نیمه قیمتی مورد توجه قرار می گرفتن. گوهر هایی نظیر زمرد ، الماس و یاقوت که کانی هایی هستند که از معدن استخراج می شوند، علاوه بر اینها می توان به گوهرهای دیگری اشاره کرد که در اعماق اقیانوس ها رشد کرده و بدون نیاز به تراش و صیقل از زیبایی منحصر بفردی برخوردار هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این سنگ گران بها و با ارزش با ما در این مطلب همراه باشید.

 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷

اصطلاح‌شناسي الماس

نامه الکترونیک چاپ PDF

شناسایی برلیان

الماس تا پيش از آن‌كه تراش داده شود و حداكثر درخشش را ايجاد كند همانند ديگر سنگ‌ها به نظر مي‌رسد. در ادامه مطلب به برخي اصطلاحات رايج در صنعت طلا و جواهر در خصوص تراش و ويژگي‌هاي الماس خواهيم پرداخت. اصطلاح الماس های متفاوت با توجه به حروف الفبای انگلیسی و همچنین نام و توضیحات کاملا فارسی و حتی موارد استفاده این انواع الماس در ادامه مطلب به صورت کامل توضیح داده شده

شناسایی برلیان

نامه الکترونیک چاپ PDF

شناسایی برلیان

الماس از کلمه يونانى آداماس (Adamas) به معنى تسخيرناپذير گرفته شده و به دليل سختى فوق العاده و بى نظير اين کانى است که به آن ويژگى (البته ظاهرى) فناناپذير مى دهد. الماس از کربن خالص تشکيل شده و سيستم تبلور آن کوبيک است. کربن در حدود عمق 120 تا 200 کيلومترى در قسمت بالايى mantle زمين، در درجه حرارت 900-1300 سانتى گراد و در فشار بالا در حدود (bar 4500( مى تواند با کريستاليزه شدن، و بهالماس تبديل شود؛ در غير اينصورت، به گرافيک تبديل مى شود. وزن مخصوص الماس 3.52 ضريب شکست آن 2.419-2.417 و سختى آن در مقياس موهس، مساوى 10 برآورد شده است. بلورهاى الماس هم در معادن اوليه و هم ثانويه يافت مى شوند. تا سال 1871 ميلادى بلورهاى به دست آمده منحصرا از معادن ثانويه و همراه با سنگهاى رسوبى استخراج مى شد و در رسوبات رودخانه اى به صورت پلاسر يافت مى شد که پس از شستن مواد رسوبى الماس، در ته ظرف فرد شوينده مى ماند. .

GIA چیست ؟

نامه الکترونیک چاپ PDF

gia  چیست ؟

به گزارش کشور نیوز به نقل از «ورلد بولتین»، «دیوید کوهن» معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور مبارزه با تروریسم و اطلاعات مالی چهارشنبه هفته گذشته در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا اعلام کرد دولت واشنگتن از تاریخ 1 ژوئیه سال جاری میلادی برابر با 1 تیرماه 92، تحریم هایی علیه ایران تحمیل خواهد کرد که بر اساس آن، دولت ها و شرکت های خصوصی از فروش طلا به ایران منع می شوند.

 

صفحه 1 از 4