بزرگترین الماس سیاه دنیا

نامه الکترونیک چاپ PDF

در سراسر ایران زمین هنوز نشانه‌هایی از سابقه چند هزار سالههنرطلا و جواهرسازی مانده است.هنرهای دستی مناطق مختلف کشور، ریشه در آن پیشینه پرعظمت دارد. مجله طلا و جواهر در نظر دارد به‌منظور حفظ و ماندگاری این صنعت و نیز آشنایی خوانندگانش با هنرهای دستی، صفحاتی را به علاقه‌مندان شهرستانی اختصاص دهد. در این شماره با صنایع دستی و تزئینی شهرستان دزفول آشنا می‌شوید. از علاقه‌مندان به این مبحث درخواست می‌شود، نوشته‌های خود را به دفتر مجله ارسال دارند. نوشته‌ها و تصاویر این شماره متعلق به آقای رضا خلیفه نیل‌ساز یکی از دست‌اندرکاران حرفه طلا و جواهر در شهرستان دزفول است.

 

 

 

 

 

اسپریت آو د گریسوگونو Spirit of de Grisogono، استثنایی‌ترین و بزرگترین الماس سیاه در دنیا برای اولین بار در موزه تاریخ طبیعی ...

اسپریت آو د گریسوگونو Spirit of de Grisogono ، استثنایی‌ترین و بزرگتر الماس سیاه در دنیا برای اولین بار در    موزه تاریخ طبیعیMusuen of Natural History پاریس Paris به معرض دید عموم گذاشته شد.


امروزه رنگ سیاه سمبل و القاءکننده دنیایی از معانی به شمار می‌رود و رنگی نمادین محسوب می‌شود. یکی از معروفترین افرادی که به معنای واقعی کلمه شیفته این رنگ است، جواهرساز معروف سوئیسی، دی گریسوگونو است.دی گریسوگونو اولین جواهرسازی بود که کلکسیون‌های خیره‌کننده و چشمگیری از جواهرات و ساعتهای حاوی الماس سیاه را به دنیا عرضه نمود.

برای اولین بار بزرگترین قطع الماس سیاه به نام اسپریت آود گریسوگونو به وزن ۲۴/۳۱۲ قیراط Carat را به معرض دید عموم گذاشت. این الماس فوق‌العاده تابستان گذشته در موزه ملی تاریخ طبیعی پاریس در بخش نمایشگاه الماس موزه در معرض دید همگان بود. وزن ناخالص این الماس در اصل ۵۸۷ قیراط بوده که طی چندین دهه گذشته از نواحی مرکزی غربی آفریقا Africaاستخراج شده و به سوئیس Switzerland وارد شده است.

سپس این جواهر منحصر به فرد با به کارگیری از فناوری کاتینگ Cutting، الماس مغول Mogul Diamond Cutting، تراش داده شد.