طلا در آسیا

نامه الکترونیک چاپ PDF

بعضی ها اصلا نمی توانند سری به فروشگاه های زیورآلاتبدلیبزنندبررسی به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، شورای جهانی طلا اعلام کرد، تقاضای طلا در کشورهای بزرگ آسیایی از جمله چین و هند در سه ماه نخست امسال با کاهش روبرو شده است. تقاضای مصرفی طلا در چین بزرگترین بازار جهان در این مدت با 18 درصد کاهش به کمتر از 263 تن رسیده است. تقاضای چین برای سکه و شمش طلا نیز با افت 55 درصدی در سه ماه نخست امسال روبرو شده است. بر اساس این گزارش تقاضای طلا از سوی مصرف کنندگان هندی نیز در این مدت با 25 درصد کاهش به کمتر از 190 تن رسیده است. تقاضای جواهرات طلا نیز در این مدت بیش از 9 درصد کاهش داشته است. تقاضای سکه و شمش طلا نیز در هند بیش از 54 درصد افت داشته است.

گزارش شورای جهانی طلا از کاهش تقاضای طلا در کشورهای آسیایی

سایت طلا: شورای جهانی طلا در تازه ترین گزارش خود که امروز سه شنبه منتشر شد از کاهش تقاضای طلا در بازارهای مهم آسیایی در سه ماه نخست 2014 میلادی خبر داده است.به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، شورای جهانی طلا اعلام کرد، تقاضای طلا در کشورهای بزرگ آسیایی از جمله چین و هند در سه ماه نخست امسال با کاهش روبرو شده است. تقاضای مصرفی طلا در چین بزرگترین بازار جهان در این مدت با 18 درصد کاهش به کمتر از 263 تن رسیده است. تقاضای چین برای سکه و شمش طلا نیز با افت 55 درصدی در سه ماه نخست امسال روبرو شده است. 
بر اساس این گزارش تقاضای طلا از سوی مصرف کنندگان هندی نیز در این مدت با 25 درصد کاهش به کمتر از 190 تن رسیده است. تقاضای جواهرات طلا نیز در این مدت بیش از 9 درصد کاهش داشته است. تقاضای سکه و شمش طلا نیز در هند بیش از 54 درصد افت داشته است.

 

کل تقاضای طلا در سه ماه نخست امسال به 1074 تن رسیده است. میزان خروج طلا از صندوق های سرمایه گذاری جهان نیز در سه ماه نخست امسال به کمتر از 0.2 تن رسیده است. این رقم در مدت مشابه سال قبل به بیش از 176 تن رسیده بود.

 

تقاضای کل سکه و شمش طلا نیز با یک سوم کاهش به کمتر از 282 تن رسیده است. شورای جهانی طلا پیش بینی کرده است که تقاضای طلای چین امسال به بیش از 1000 تا 1100 تن خواهد رسید این رقم سال گذشته نیز به 1066 تن رسیده است. تقاضای طلای هند نیز امسال به 900 تا 1000 تن خواهد رسید.

 

شورای جهانی طلا افزودف تقاضای طلای ترکیه نیز در سه ماه نخست امسال با 42 درصد کاهش به 27 تن رسیده است. تقاضای طلای آمریکا نیز با 13 درصد کاهش به 33 تن رسیده و تقاضای تایلند نیز با 56 درصد کاهش به 24 تن رسیده است.

 

میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 درصد کاهش داشته و به کمتر از 1292 دلار رسیده است. تقاضای طلا از سوی بانک های مرکزی بزرگ جهان نیز با 6 درصد کاهش به 122 تن ریده است./م