ورادات طلا

نامه الکترونیک چاپ PDF


امروزه ، برای تنوع بیشتر ، روی انواع ساخته های طلا و جواهر ،سنگ های تزئینی به کار برده می شود . این سنگ ها بیشتر بدلی و فاقد ارزش هستند . هم چنین ، بیشتر از سنگ های رنگی به رنگ آبی ، صورتی ، سیاه ، زرد یا نارنجی و از همه بیشتر سفید استفاده می شود ، که به شکل و فرم برلیان تراش داده شده اند و به آن ها اتمی بیشتر سفید استفاده می شود ، که به شکل و فرم برلیان تراش داده شده اند و به آن ها اتمی گفته می شود . البته این اصطلاح نادرست است . این سنگ های روی انواع طلاهای زرد و سفید و در ویترین گوهرفروشی ها بسیار با جلوه و زیبا هستند ، اما متاسفانه پس از مدتی استفاده پس از مدتی استفاده ، رنگ ها تغییر میکند و دیگر آن زیبایی گذشته را ندارند . در هر اونس را تجربه کرد.

 

 

 

 

چالش جدید هند برای کاهش واردات طلا

سایت طلا : هند بزرگترین بازار طلای جهان قصد دارد در ادامه سیاست های قبلی خود برای کاهش واردات طلا اقدامات جدیدی را برای محدود کردن واردات طلا از سوی بانک های این کشور اجرا کند.


به گزارش سایت طلا به نقل از عرب نیوز؛ بانک مرکزی هند قصد دارد با اتخاذ تدابیر ویژه ای واردات طلا از سوی بانک های تجاری این کشور را به شدت کاهش دهد تا کسری تجاری این کشور به شدت کاهش یابد.

بانک مرکزی هند به بانک های این کشور اجازه داده است تا تنها در شرایط ضروری اقدام به واردات طلا کنند. وزارت دارایی هند نیز پیش از این تعرفه واردات طلا را از 4 به 6 درصد افزایش داده است تا واردات را محدود کند.

البته برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که این اقدامات موجب کاهش تقاضا برای خرید طلا در بازار هند نخواهد شد و این مساله به قاچاق طلا دامن خواهد زد. حداقل 36 بانک دولتی و خصوصی هند مستقیما اقدام به واردات طلا می کنند.

اجرای این سیاست ها بی شک موجب کاهش واردات طلا از طریق رسمی و قانونی به هند خواهد شد. افت شدید قیمت طلا در ماه آوریل تاثیر زیادی بر افزایش فزاینده تقاضای طلا در بازار هند و سایر کشورهای آسیایی داشته است.

رئیس بانک مرکزی هند نیز پیش بینی کرد اجرای این سیاست ها موجب کاهش نسبی واردات طلا خواهد شد. هند از سال گذشته تا کنون تعرفه واردات طلا را سه برابر افزایش داده است.کسری تجاری هند در سه ماه پایانی سال گذشته به بیش از 32 میلیارد دلار رسیده است که بخش زیادی از آن ناشی از واردات نفت و طلا بوده است