خرید اینترنتی طلا و جواهر

نامه الکترونیک چاپ PDF

خرید اینترنتی طلا و جواهر

خرید اینترنتی طلا و جواهرات بسیار در شبکه جهانی رواج پیدا کرده حال برای اینکه در این بازار بزرگ طلا و جواهر کشور چگونه و به چه روشی باید این محصولات را در شرایط مختلف انتخاب کرد نیاز دانستن نکات بسیاری دارد آیا شما می خواهید طلاو جواهرات را به مناسبت خاصی تهیه کنید آیا شما می خواهید این محصول را هدیه بدهید یا اینکه طلا و جواهرات را برای چه سنی وهمچنین چه جنسیتی خریداری میکنید ، شما هزینه بالایی برای خرید طلا و جواهر صرف می کنید ، برای همین باید در مورد محصول و یا مصنوعات طلا و جواهراتی که خریداری میکنید اطلاعات کاف داشته باشید تا خرید اینترنتی طلا و یا جواهر شما نتیجه ای شیرین و خوب برای شما داشته باشد ، برای این کار در ادامه فروشگاه آنلاین گروه تولیدی طلا و جواهر نگاره برای شما شرایط رایج در زمان خرید طلا و جواهر اینترنتی شرح داده که مطمئنا قبل از خرید به شما کمک بسیار زیادی می کنند ، پس با دانستن علم طلا و جواهر به راحتی انتخابی خوب وسنجیده داشته باشید .

 

 

 

 

خرید اینترنتی طلا و جواهرات

خرید آنلاین طلا

فروشگاه اینترنتی طلا و جواهرفروشگاه اینترنتی طلا و جواهرفروشگاه اینترنتی طلا و جواهر

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

خرید طلای بانوان

آنچه كه هنگام خريد طلا و  جواهرات آقايان و بانوان بايد دانست

تنها خانم‌ها به زيورآلات معتاد نيستند، آقايان هم دست‌كمي از آنها ندارند. آقايان نيز با اندكي درخشش كه به كمك تكه‌ي كوچكي جواهر فراهم مي‌شود، ظاهري جذاب‌تر خواهند يافت.

جالب آنجاست كه بدانيد زيورآلات آقايان شامل گيره اسكناس و كروات نيز مي‌شود، جواهري كه خانم‌ها براي پدران و همسران خود خريداري مي‌كنند اما هرگز خودشان آنها را امتحان نمي‌كنند.

زيورآلات آقايان همچنين شامل دكمه سردست‌هاي براق نيز مي‌شود كه هرنوع كت‌وشلوار را در هر مناسبتي، زيبا و درخور توجه مي‌كند. هيچ‌چيز بهتر از مردي خوش‌لباس با سرآستين‌هاي درخشان نخواهد بود. دكمه سردست‌ها در اندازه و رنگ‌هاي متفاوت يا

مزين به الماس موجود هستند كه با هر سليقه‌ايي مطابقت دارند.

خرید اینترنتی طلا و جواهرات

گوشواره، گردنبند و دستبند تنها مخصوص خانم‌ها نيست. آقايان هم مي‌توانند از آنها استفاده كنند. اما هنگام خريد دقت داشته باشيد كه از گوشواره‌هاي ميخي كوچك و حلقه‌هايي با طرح‌هاي مردانه فراتر نرويد. اكثر آقايان نمي‌توانند جواهراتي مزين به‌سنگ‌هاي صورتي استفاده كنند باوجود آنكه با اين جواهرات بسيار زيبا به‌نظر مي‌رسند. انگشترها مي‌بايستي بادست آقايان هماهنگي داشته و به‌طور معمول بزرگ‌تر از انواع مورد استفاده‌ي خانم‌ها باشند، اما در نهايت، سبك مورد علاقه براي انتخاب جواهرات امري شخصي است.

زيورآلات آقايان به غير از دكمه سردست، اغلب چندان گرانقيمت نيستند، زيرا اغلب از جنس نقره يا استيل هستند، اما درصورتيكه از جنس طلا يا مزين به الماس باشند به‌طور حتم گران قيمت خواهند شد.

خرید اینترنتی طلا و جواهرات

طي بيست سال گذشته جواهراتي با نام جواهرات سالگرد ازدواج مرسوم شدند. جواهراتي نظير "حلقه‌هاي ابديت Ring "Eternity، حلقه‌هاي مزين به 3 سنگ،(نماد گذشته، حال، آينده) مواردي هستند كه همراه جواهرات سالگرد ازدواج به ذهن افراد خطور مي‌كنند، اين موارد مي‌توانند انتخاب‌هاي مناسبي به‌خصوص براي سالگرد‌هاي بزرگ نظير دهمين، بيستمين، بيست وپنجمين و پنجاهمين سالگرد ازدواج باشد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

جواهرات سالگرد ازدواج

آنچه كه هنگام خريد طلا و جواهرات سالگرد ازدواج بايد دانست

حلقه‌ي ابديت، حلقه‌ي ساده‌ايي از جنس فلزات گرانبهاست . همانطور كه از نامش پيداست ابتدا و انتهاي اين حلقه به هيچ عنوان مشخص نيست و‌ مزين به سه سنگ جواهر است. حلقه ابديت به‌طور معمول مزين به الماس و ياد‌آور گذشته، حال و آينده‌ي زوج مي‌باشد. هنگام خريد اين قبيل حلقه‌ها تمامي مواردي كه هنگام خريد ديگر جواهرات رعايت مي‌كنيد را براي يافتن حلقه‌ايي با قيمت و كيفيت مناسب در نظر داشته ‌باشيد، هم‌چنين به‌دليل نوسانات قيمت طلا، هرگز خريدتان را به روز‌هاي آخر موكول نكنيد. يكي‌ ديگر از مواردي كه به تازگي مرسوم شده استفاده از سنگ‌هاي جواهر خاصي بر روي اين قبيل جواهرات است كه هر‌يك يادآور يكي از سالگردهاي ازدواج مي‌باشند. به‌طور مثال صدف، توپاز آبي يا ياقوت كبود روشن ، آمتيست، زمرد و ياقوت به ترتيب سنگ‌هاي اولين، چهارمين، ششمين، بيستمين و چهلمين سالگرد ازدواج مي‌باشند. تمامي اين سنگ‌ها به وفور يافت مي‌شوند اما برخي گرانبها‌تر مي‌باشند.

 

خرید اینترنتی طلا و جواهرات

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

جواهرات طلا سفيد

 

برای ورود به فروشگاه اینترنتی انگشترهای طلا سفید و رویت انگشترهای برلیان اصل به همراه توضیحات و قیمت روز به تومان اینجا کلیک کند

برای ورود به فروشگاه انگشتر جواهرات کلیک کنید

 

 

 

آنچه كه هنگام خريد طلا و جواهرات طلا سفيد بايد دانست

بر‌روي هر انگشتري بي‌نظير مي‌شوند. آنها همچنين راوي داستان خاص خود هستند. بسته به نوع پايه‌ي نصبشان مي‌توان از آنها به‌صورت روزمره يا در مواقع خاص استفاده كرد. خلوص طلا سفيد بر‌حسب "عيار  "Caratاندازه‌‌گيري مي‌شود. طلا سفيد با درجه‌هاي خلوص متفاوت نظير 18عيار، 14عيار و عيار 9 در بازار وجود دارد. طلا سفيد 18 عيار از 75% طلا و 25% فلزات سفيد ديگر تشكيل شده است. فلز سفيد مورد استفاده در ساخت طلا سفيد 18 عيار به طور معمول پالاديوم مي‌باشد. طلا سفيد عيار 9 ، از سه قسمت طلا و پنج قسمت نقره تشكيل شده است و طلا سفيد 14 عيار داراي تركيبي مابين دو مورد مذكور مي‌باشد. طي دهه‌ي 1920 ، طلا سفيد جايگزين ارزان قيمت پلاتين، به خصوص براي حلقه‌ي ازدواج و نامزدي محسوب مي‌شد همچنين از طلا سفيد به عنوان جايگزين مقاوم‌تر و محكم‌تر نقره استفاده مي‌شود. هنگام خريد طلا سفيد از فروشنده بپرسيد كه آيا قطعه‌ي مورد نظر باروديوم آبكاري شده است يا خير. روديوم فلزي بي‌نهايت درخشان است و هرگز تيره رنگ نمي‌شود. متأسفانه لايه‌ي روديوم به مرور زمان و استفاده‌ي مكرر به خصوص در مورد حلقه‌هاي ازدواج از بين مي‌رود. اين مشكل را مي‌توان به‌سادگي و با آبكاري مجدد بر‌طرف كرد. لازم به ذكر است كه انتخاب گوشواره، گردنبند و دستبند از جنس طلا سفيد بسيار مناسب‌تر از انتخاب حلقه‌ي ازدواج از جنس اين فلز ، بنا به دلايل مذكور است. دستبندي از جنس طلا سفيد كه به طور روزانه مورد استفاده قرار نمي‌گيرد، قطعه‌ايي بي‌نظير خواهد بود زيرا امكان مات شدن يا تغيير رنگ آن بر‌اثر از بين رفتن لايه‌ي روديوم بسيار كم مي‌باشد.

بهاي طلا سفيد مانند ديگر انواع طلا به عرضه و تقاضا، تورم، نرخ بهره و نرخ ارزهاي خارجي بستگي دارد. طلا همواره ارزش خود را حفظ كرده است. مسائلي كه هنگام خريد جواهراتي از جنس طلا سفيد مي‌بايستي به آنها دقت كرد شامل رنگ، قيمت و كيفيت اين فلز مي‌شوند. رنگ طلا سفيد مي‌بايستي"سفيد"باشد كه بسته به ميزان خلوص(18، 14 يا9)، اندكي متفاوت است. هر‌قدر عيار طلا بالا‌تر باشد، رنگ آن هم سفيدتر خواهد بود. همانگونه كه پيش‌تر ذكر شد عوامل متعددي بر‌روي نوسان قيمت طلا تأثيرگذار هستند. بهتر است در صورت امكان طلا سفيد با روديوم آبكاري شود. اين آبكاري موجب مي‌شودكه قطعه‌كار به بهترين وجه ممكن بدرخشد و در صورت ماندگاري سال‌ها به همين ترتيب باقي بماند. قطعاتي كه به صورت روزانه مورد استفاده قرار مي‌گيرند به منظور حفظ درخشش مي‌بايستي هر‌چند سال يكبار آبكاري شوند.

پلاتين داراي بالاترين استانداردهاي كيفي در ميان فلزات گرانبهاي مورد استفاده براي ساخت جواهرات است. اين فلز سفيد رنگ موجب مخدوش شدن درخشش الماس نمي‌شود و به همين دليل به‌عنوان پايه‌ي نصب حلقه‌هاي ازدواج مورد استفاده قرار مي‌گيرد. پلاتين به‌طور طبيعي نسبت به مات و محو شدن درخشش مقاوم است. از آنجايي كه اين فلز بسيار خالص مي‌باشد در بسياري از زيورآلات مورد استفاده قرار مي‌گيرد زيرا مانع ايجاد حساسيت مي‌شود. براي افرادي كه داراي پوست‌هاي بسيار حساس هستند و حتي قادر به استفاده از گوشواره نيستند، پلاتين بهترين راه حل است.

خرید اینترنتی طلا و جواهرات

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 خريد جواهرات پلاتين

آنچه كه هنگام خريد طلا و جواهرات پلاتين بايد دانست

پلاتين بسيار محكم‌تر از طلا و نقره است و هرگز سنگ‌هاي جواهر نصب شده بر‌روي آن نمي‌افتند. اين فلز محكم و در عين‌حال چكش‌خوار ، بهترين انتخاب براي ساخت جواهرات زيبا و نفيس به‌شمار مي‌آيد. اين فلز به‌قدري خالص است كه در عمل‌هاي جراحي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در حدود 2000 سال است كه بشر از پلاتين استفاده مي‌كند. برخي جواهرات باستاني از جنس پلاتين در امريكاي جنوبي و مصر كشف شده‌اند. از آنجايي كه اين فلز 30  از برابر طلا كمياب‌تر است زيباترين و قيمتي‌ترين فلز گرانبها به شمار مي‌آيد. علت قيمتي بودن پلاتين، كميابي آن است. در صورتي كه نشان عيار بر روي جواهرات حك شده باشد مي‌توان اطمينان حاصل كرد كه آن فلز پلاتين است به اين ترتيب كه هر قطعه داراي نمادي مي‌باشد كه نشانگر پلاتين بودن آن است به طور مثال: PT950 ، PT900، PLAT950 .
از لحاظ قانوني در صورتي كه نشان حك شده بر روي قطعه‌ايي حاكي از آن باشد كه قطعه از جنس پلاتين مي‌باشد در اين صورت خلوص فلز مورد استفاده مي‌بايستي برابر با 98% باشد. لازم به‌ذكر است كه پلاتين بسيار سنگين‌تر از طلا مي‌باشد. نصب الماس گرانبها بر‌روي پايه‌ايي از جنس پلاتين موجب تأمين امنيت آن مي‌شود. پايه‌هاي نصب پلاتين جلا و درخشش خود‌را حفظ مي‌كنند و نيازي به آبكاري مجدد آنها نيست به‌علاوه آنها در برابرخراشيدگي و ساييدگي مقاوم‌تر هستند. آنچه كه مسلم‌ است يك حلقه‌ي ازدواج مي‌بايستي به صورت دائم و به مدت طولاني مورد استفاده قرار گيرد بنابراين كيفيت پايه‌ي نصب آن بسيار حائز اهميت مي‌باشد.

درخششي كه از يك قطعه جواهر در سراسر اتاق قابل مشاهده مي‌باشد، ويژگي است كه آن قطعه را به جواهري نفيس مبدل مي‌سازد. در‌اين قبيل جواهرات هرگز از فلزات معمولي و سنگ‌هاي تقلبي استفاده نمي‌شود. هر جزء از جواهرات نفيس حقيقي است وقيمت آن بيانگر ارزشش مي‌باشد و بر خلاف زيورآلات بدلي،در ساخت جواهرات نفيس از فلزات و سنگ‌هاي گرانبها با بهترين كيفيت استفاده مي‌شود. الماس، مرواريد، توپاز، ياقوت، زمرد و بسياري از سنگ‌هاي گرانبها با دقت و مهارت بر‌روي با‌كيفيت‌ترين فلزات گرانبها نصب شده‌اند تا اين نوع جواهرات ارزش حقيقي خود را بيابند.
از واژه‌ي جواهرات نفيس براي دستبند، انگشتر، آويز،گردنبند و ديگر زيورآلات استفاده مي‌شود.

خرید اینترنتی طلا و جواهرات

 

 

فروشگاه اینترنتی طلا و جواهرفروشگاه اینترنتی طلا و جواهرفروشگاه اینترنتی طلا و جواهر

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

جواهرات نفیس
آنچه كه هنگام خريد طلا و جواهرات نفيس بايد دانست
آيا مي‌بايست بر روي جواهرات نفيس سرمايه‌گذاري كرد؟ پاسخ اين پرسش بستگي به آن دارد كه شما به دنبال چه چيزي هستيد. آيا اين قطعه جواهر براي هميشه در جعبه‌ي جواهرات شما باقي خواهد ماند و برخي اوقات از آن استفاده خواهيد كرد يا اينكه پس از مدت كوتاهي قصد تعويض و جايگزين كردن آن را با جواهري ديگر داريد؟
جواهرات نفيس آن چيزي هستند كه دوستداران جواهرات همواره به دنبالش مي‌باشند. همه‌ي ما دوست داريم كه بدرخشيم، همه مي‌خواهيم كه مورد توجه ديگران قرار بگيريم، و به ديگران نشان دهيم بهاي بهترين‌ها را داشتن چقدر است. هنگامي كه بحث از اين قبيل جواهرات مطرح مي‌شود، قيمت حائز اهميت‌ترين مسأله است.
هر شخص بايد قطعه‌ايي از آن را داشته باشد زيرا تمامي انسانها ارزش اندكي ولخرجي را دارند. با وجود آنكه پيش‌تر، قيمت عامل مهمي ذكر شده بود اما به‌خاطر داشته باشيد كه تنها عامل تأثيرگذار محسوب نمي‌شود.
از قديم گفته‌اند هر‌قدر پول بدهي همان‌قدر آش مي‌خوري بنابر‌اين در صورتيكه هزينه‌ي كمي براي يك تكه جواهر پرداخت كنيد مطمئن باشيد كه ارزش آن كمتر از مبلغي است كه برايش پرداخت كرده‌ايد. ممكن است پس از استفاده، سنگ‌هايش از آن جدا شوند يا حتي بدتر از آن جواهري بدلي را خريداري كرده باشد و متوجه اين موضوع نشويد تا هنگامي كه ديگر براي انجام هر‌گونه اقدامي دير است. خريد جواهرات همواره مي‌بايستي با‌دقت تمام انجام شود.

روز تولد، در زندگي افراد روز خاصي است كه براي اولين بار در اروپا جشن گرفته شد. از آنجايي كه خانم‌ها و آقايان هر دو به زيورآلات علاقه‌مند مي‌باشند خريد جواهرات براي سالروز تولد همواره مرسوم بوده است.

خرید اینترنتی طلا و جواهرات

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

خرید هدایه جواهرات

آنچه كه هنگام خريد طلا و جواهرات به عنوان هديه تولد بايد دانست
قديمي‌ترين نوع جواهراتي كه به عنوان هديه‌ي تولد به افراد داده مي‌شوند زيورآلاتي هستند كه در‌بر گيرنده‌ي سنگ‌هاي ماه‌هاي تولد مي‌باشند. اين قبيل جواهرات علاوه بر زيبايي براي دريافت كننده‌ي هديه خوش‌شانسي مي‌آورند. زيورآلات نقره كه تلفيقي از 5/92درصد نقره و 5/7 درصد ديگر فلزات نظير مس هستند، بسيار با دوام ، داراي قيمت منطقي و مناسب براي استفاده روزانه و در محيط كار مي‌باشند. هر‌قدر ميزان عنصر روي بيشتر از مس باشد احتمال تيره و مات شدن آن كاهش مي‌يابد. اين قبيل هدايا مي‌بايستي بر‌اساس سن دريافت كننده‌ي هديه انتخاب شوند. به‌طور مثال بهترين هديه براي دختري 18ساله كه به‌دنبال مد‌روز است يك دستبند "چارم Charm" مزين به كريستال‌هاي سواروفسكي مناسب براي مهماني يا يك دستبند پهن مي‌باشد. همانطور كه مي‌دانيد برخي از سنگ‌ها به سالگردهاي خاصي اختصاص دارند به طور مثال سنگ پريدوت ، مرواريد، ياقوت، طلا و الماس به‌ ترتيب متعلق به شانزدهمين، سي‌امين، چهلمين، پنجاهمين و شصتمين سالگرد تولد هستند. همچنين مي‌توان جواهرات درجه‌يك و گرانبها را به افراد هديه كرد . با‌ اين حال پيش‌از خريد مي‌بايستي قيمت‌ها را به دقت بررسي نمود.خريد جواهرات به‌عنوان هديه‌ي تولد تنها به خانم‌ها اختصاص ندارد. جواهرات آقايان مي‌توانند به شكل مستطيل، مربع، انگشتر‌هاي نعل اسبي از جنس فلزات و چرم يا حتي آويزهاي مزين به الماس ‌باشند. دستبندهايي از جنس چرم يا تيتانيوم هداياي جالبي براي آقايان به‌شمار مي‌آيند. در صورت مشورت با طراحان جواهر قادر خواهيد بود كه هديه‌ايي منحصر بفرد به آنها بدهيد.

 

تاريخ ساخت اولين انگشتر به هزاران سال پيش باز مي‌گردد و در آيين‌هاي مختلف به‌عنوان نماد‌هاي متفاوت مورد استفاده قرار گرفته است. اما به‌طور معمول مدور بودن حلقه نمادي از عشقي جاودان و بدون آغاز و پايان است. ساخت حلقه نيز به مرور زمان تكامل يافت. در آغاز حلقه‌ها از جنس فلزات گرانبها و پس از آن به‌منظور افزايش زيبايي به سنگ يا سنگ‌هاي جواهر مزين شدند.

فروشگاه اینترنتی طلا و جواهرفروشگاه اینترنتی طلا و جواهرفروشگاه اینترنتی طلا و جواهر

خرید اینترنتی طلا و جواهرات

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

آنچه كه هنگام خريد طلا و جواهرات حلقه / انگشتر بايد دانست

خانم‌ها و آقايان از حلقه در مناسبت‌هاي متفاوت نظير نامزدي، ازدواج، سالگردهاي ازدواج و يا مراسم رسمي استفاده مي‌كنند. اغلب حلقه يا انگشترهايي كه مورد استفاده‌ي روزمره قرار مي‌گيرند كوچك و داراي ظاهري ساده هستند. اين در‌حاليست كه انگشتر‌هاي بزرگ‌تر و با‌شكوه‌تر در مراسم و مهماني‌ها استفاده مي‌شوند.
هنگام خريد يك انگشتر چند مورد را مي‌بايست در نظر داشت. اول و از همه مهم‌تر آن است كه آيا اين انگشتر در دست شخص دريافت كننده زيبا به‌نظر خواهد رسيد؟ ممكن است برخي افراد تمايل داشته باشند انگشترشان علاوه بر‌اينكه در انگشت زيبا به‌ نظر برسد در كل دست نيز خود‌نمايي و جلب توجه كند. يا اينكه آيا اين انگشتر براي استفاده‌ي روزمره مناسب است؟ آيا از دوام كافي براي كاربرد روزانه برخوردار است؟ آيا مي‌توان به‌راحتي از آن استفاده كرد؟ و البته،هرگز نمي‌بايست چگونگي ساخت انگشتر، كيفيت سنگ‌هاي جواهر و نحوه‌ي نصب آنها را بر روي پايه‌ي انگشتر ناديده گرفت. عوامل تأثيرگذار بر روي كيفيت انگشتر به‌طور معمول ارتباط مستقيمي با مهارت سازنده، به‌خصوص نحوه‌ي نصب سنگ‌هاي جواهر دارند.

اغلب انگشترها بايد از جنس فلزات بسيار با كيفيت و داراي ساختار متراكم نظير پلاتين يا شايد تيتانيوم ساخته شوند. به علاوه، در صورتي‌كه انگشتر مزين به سنگ‌هاي جواهر است، تراش، شفافيت و وزن آن نيز از جمله عوامل مؤثر بر‌روي كيفيت انگشتر به شمار مي‌آيد. حلقه‌ها نيز همانند ديگر جواهرات موجب تمايز شخص از ديگران مي‌شوند. هر‌قدر قطعه منحصر بفردتر يا رنگ سنگ با‌ كيفيت‌تر باشد، توجه بيشتري به سوي آن جلب خواهد شد. به‌علاوه،هرقدر انگشتر و سنگ نصب شده بر‌روي آن بزرگتر و طراحي آن متفاوت‌تر باشد، متمايز‌تر به‌نظر خواهد رسيد.

منبع : اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان

گروه تولیدی طلا و جواهر نگاره