خرید طلای دست دوم

نامه الکترونیک چاپ PDF

خرید طلای دست دوم

با توجه به بازار پر تلاطم روزهای اخیر طلا و جواهر و همینطور ماهیگیری بعضی افراد سودجو از این آب گل آلود بازار خرید طلای دست دوم بسیار داغ و پر رونق است خرید طلای دست دوم و بدون اجرت برای بسیاری از خانم های آسان پسند ، بازار بسیار پر سود برای استفاده بیش از پیش از این عنصر گرانبهاست . بسیاری از این اجناس روزی با کارمزدی بسیار بالا در ویترین مغازه های طلا فروشی ، فروخته میشده و اکنون با قیمتی باورنکردنی در دست رس شما قرار خواهد گرفت

 

 

 

 

 

طلای دست دوم نخرید

سیستم خرید طلای دست دوم برای کارگاه مستعملات به صورت مستقیم با فکتور

پرداخت و وزن کشی به صورت مستقیم به کارگاه ساخت طلا و جواهر با مجوزات لازم و قیمتی بسیار منصفانه تر از بازار و طلا فروش ها

پرداخت نقد به صورت اسکناس و کارت خوان تمامی بانکهای ایرانی

از روی فاکتور شما پرداخت انجام خواهد شد

با تشکر

با توجه به بازار پر تلاطم روزهای اخیر طلا و جواهر و همینطور ماهیگیری بعضی افراد سودجو از این آب گل آلود بازار خرید طلای دست دوم بسیار داغ و پر رونق است خرید طلای دست دوم و بدون اجرت برای بسیاری از خانم های آسان پسند ، بازار بسیار پر سود برای استفاده بیش از پیش از این عنصر گرانبهاست . بسیاری از این اجناس روزی با کارمزدی بسیار بالا در ویترین مغازه های طلا فروشی ، فروخته میشده و اکنون با قیمتی باورنکردنی در دست رس شما قرار خواهد گرفت - این اجناس فوق العاده تا با نیم نگاهی می توان انتخاب کرد .

طلای دست دوم بدون اجرت بوده و با تفاوتی اندک از قیمت روز اعلام شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به فروش می رشد . حال باید چه کار کرد که سود این خرید به مراتب شیرینتر باشد .

خرید طلای دست دوم

نکاتی مهم برای هر ایرانی در موقع خرید طلا :

بهترین طلا برای ایرانی‌ها

بهترین طلا برای ایرانی‌ها طلای 18 عیار است. یک سۆالی که خیلی وقت‌ها مشتریان از طلافروش‌ها می‌پرسند این است که عیار طلایی که می‌خریم چقدر باشد؟

درباره طلا و عیارش چیزی که وجود دارد و شاید شما از آن اطلاع نداشته باشید، این است که پایین‌ترین عیار طلا، یک عیار است و بالاترین آن 24 عیار. اما اگر قرار باشد بگوییم بهترین نوع عیار برای خرید ایرانی‌ها چیست؟ جواب چیزی نیست غیر از طلای 18 عیار.

 

طلای یزد در مقایسه با زیورآلات کشورهایی مثل ایتالیا و هند، ویژگی‌های خاص خودش را دارد. معروف‌ترین طلای ایران برای یزد است

 

طلای دست دوم را بشناسید

طلای دست دوم را از قفل آن بشناسید. بازار طلاهای دست دوم مدت‌هاست که داغ است؛ تشخیص طلای دست اول و دست دوم، شاید تا حدودی مشکل باشد. ساده‌ترین راه برای این که دست دوم بودن طلا را تشخیص بدهید، یک نگاه به ظاهر آن، به خصوص به قفل و بندی است که در آن به کار رفته است. در طلای دست دوم، این قسمت‌ها در مقایسه با بخش‌های دیگر، کمتر براق هستند و به خاطر استفاده‌هایی که از طلا شده، خش‌هایی هم در این بخش‌ها دیده می‌شود.

طلا برای سرمایه گذاری

اگر می‌خواهید سرمایه گذاری کنید، سکه بخرید، نه طلا. به عبارت دیگر اگر هدفتان از خرید طلا، داشتن سرمایه است، بهتر است سکه بخرید. این به معنای آن نیست که ارزش سکه و طلا با هم متفاوت است. این دو ارزش یکسانی دارند، اما موقع فروش سکه، سود بیشتری نصیب شما می‌شود. سکه اجرت ساخت ندارد، اما وقتی بخواهید زیورآلات خود را بفروشید، رقمی برای اجرت ساخت از آن کم می‌شود.

اگر هدفتان از خرید طلا، داشتن سرمایه است، بهتر است سکه بخرید.

سنگ فیروزه را فراموش نکنید

اگر جزء آن دسته از کسانی هستید که طرفدار سنگ‌های قیمتی هستند و البته نمی‌خواهند هزینه گزافی بابت خریدشان بپردازند، توصیه می‌کنیم جواهری بخرید که در آن، از سنگ فیروزه دامغان استفاده شده باشد. فیروزه با وجود اینکه در ایران قیمت مناسبی دارد، یکی از شناخته شده‌ترین و البته قیمتی‌ترین سنگ‌های تزئینی در دنیاست.

طلای 24 عیار

طلای 24 عیار دروغ است تحت هیچ شرایطی فریب چیزی به اسم طلای 24 عیار را نخورید. تنها طلایی که 24 عیار خالص است، شمش طلاست و به خاطر اینکه شمش، فلز نرمی است، نمی‌شود به تنهایی از آن زیورآلات ساخت. سازندگان طلا برای اینکه آن را به زیورآلات تبدیل کنند، مس و نقره به آن اضافه می‌کنند تا با پایین آمدن عیار، قابل ساخت باشد.

 

تشخیص طلا از نقره و پلاتین

چگونه طلا را از نقره و پلاتین تشخیص دهید؟ تشخیص طلا از نقره و پلاتین کار راحتی است. براساس یک اصل کلی، بیشتر طلاها با حرف انگلیسی K در کنار عددی که نشان دهنده عیار آن است، بارگذاری می‌شوند.

نقره‌ها را با علامت بیضی، مهر می‌کنند و پلاتین هم با حروف PT مشخص می‌شود، به خاطر همین برای تشخیص این تفاوت‌ها، کار سختی ندارید.

طلا فروش مایه دار نیستند !

طلا فروش‌ها لزوماً مایه دار نیستند. خیلی از مردم فکر می‌کنند که طلافروش‌ها افراد ثروتمندی هستند. این تصور شاید به خاطر این به وجود آمده که طلا، مترادف با پول و سرمایه است و چون طلافروشی در مقایسه با شغل‌های دیگر به سرمایه اولیه بیشتری نیاز دارد، پس طلافروش‌ها از بقیه پولدارترند! اما واقعیت این طورها هم نیست و سودی که یک طلافروش ممکن است در طول سال به دست بیاورد، حتی از درآمد یک پزشک یا تاجر کمتر باشد!

طلای ایران

یکی از سۆال‌هایی که برای بیشتر خریداران طلا پیش می‌آید، این است که طلای خارجی چقدر بهتر از زیورآلاتی است که در ایران ساخته می‌شود؟ من به عنوان کسی که سال‌هاست در این حوزه حضور داشتم، می‌گویم که اگر موقع خرید بر سر کشور سازنده تردید دارید، همه چیز را فراموش کنید و طلای یزدی بخرید.

طلا دست دوم اجرت ساخت ندارد و موقع فروش ضرر نمی‌كنید، اما وقتی بخواهید زیورآلات خود را بفروشید، رقمی برای اجرت ساخت از آن کم می‌شود.

 

طلای یزد در مقایسه با زیورآلات کشورهایی مثل ایتالیا و هند، ویژگی‌های خاص خودش را دارد. معروف‌ترین طلای ایران برای یزد است که در بیشتر مواقع با مرواریدهای خاویاری تزئین می‌شود و طرفداران خارجی خیلی زیادی هم دارد.

خرید طلای دست دوم

ضرر نکنیدای

مراقب باشید ضرر نکنید بازار طلا یکی از بازارهایی است که نوسان قیمتی بالایی دارد و اگر به عنوان سرمایه گذار، تفکر اقتصادی نداشته باشید، ضرر می‌کنید. طلافروش‌ها با توجه به تجربه کاری و شگردهای مخصوص به خود، سرمایه خود را با میزان ثابتی طلا در سال نگه می‌دارند.

 

به گزارش پايگاه خبري اخبار بانك، حسین ارجمند اظهار داشت: مدتی است که فروش مصنوعات طلا و جواهر تحت عنوان طلای دست دوم و بدون اجرت ساخت در بیشتر شهرهای کشورمان رواج پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تمام فروشگاه هایی که مبادرت به این امر ناپسند میکنند فقط به فکر فروش و سود خود میباشند، درحالیکه این امر موجب تعطیلی کارگاههای تولید طلا وجواهر می شود.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان تصریح کرد: اگرقرار باشد هر طلا فروشی مبادرت به خرید طلای دست دوم نموده ، مجددا همان طلای کهنه را با ۷درصد سود به مشتریان خود بفروشد در مرحله اول مبادرت به گرانفروشی نموده زیرا طلای کهنه دیگر شامل ۷درصد سود نمیشود دوم آنکه طلاهای متفرقه و کهنه که خریداری میشوند ممکن است که در سالیان دور ساخته شده باشند و دارای عیار مشخص وکد رهگیری نباشد.

ارجمند با بیان اینکه طلاهای دست دوم باید ذوب ، عیارسنجی ، مجددا ساخته و به بازار فروش عرصه شود، افزود: چرخه صنعت طلا و جواهر شامل تولید کنندهایی است که با زحمات خیلی زیاد وتحمل کردن انواع مشکلات بازهم خالق کارهای زیبا وبا ارزشند و نباید با مرور زمان از چرخه ای صنعت با ارزش طلاوجواهرحذف شود.

وی ادامه داد: بعضی از طلا فروشان ، مصنوعات ۱۷ عیازی که در سالیان دور تولید شده و یا بدلیجاتی که خیلی شباهت زیادی به مصنوعات طلا دارند را به عنوان طلای متفرقه خریداری و به مشتزی تحت عنوان طلای بدون اجرت ساخت.

ارجمند با بیان اینکه باید مانند گذشته این صنف و صنعت را حفظ کرده و اعتماد و اعتبار انرا همانند طلای ناب پاک نگاه داریم، خاطر نشان کرد: بعضی از همکاران سود جو که ولع سود بیشتر دارند، نا اگاهانه طلاهای سرقتی و بدون فاکتور فروش را در پی فرشو به عنوان طلای دست دوم خریداری خریداری و.خود را گرفتار پلیس و دادگاه میکنند.

منبع : گروه تولیدی طلا و جواهر نگاره