خرید طلای ارزان

نامه الکترونیک چاپ PDF

طلا را ارزان بخرید !!!

خرید طلا یکی از بهترین سرمایه گذاری ها در نظام های اقتصادی است که دچار تورم ماهانه و حتی روزانه می باشند ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که در خرید طلا و جواهرات ، طلافروشان همیشه علاوه بر قیمت خام طلا از شما مبالغ زیادی نیز به عنوان مالیات بر ارزش افزوده و اجرت ساخت و صد ها علت دیگر اخذ می کنند که این مبلغ ها تمامی سود ارزش افزوده طلای شما را در مدت زمان خاص معکوس می کند ، با توجه به این دلایل که ذکر شد شاید به این نتیجه برسیم که خرید از طلا فروش ها به صرف نباشد !! البته باید این قضیه که سرقفلی های مغازه های این صنف با قیمت های نجومی بسته میشود نیز توجه کرد و تمام مشکلات را در فروشندگان جستجو نکنید بلکه بسیاری از بروکرها یا همان ویزیتورهای طلا و همچنین دست های پنهانی در بازار طلا دخالت دارد . بهترین راه برای خرید طلا و دور ماندن از ضرر و زیان خرید طلا و جواهر مانند خرید تمامی اقلام باید این قلم را نیز بدون واسطه و از تولید کننده آن تهیه کرد . فروشگاه گروه تولیدی طلا و جواهر نگاره به شما کمک خواهد کرد که طلا را به قیمت واقعی آن تهیه کرده و بتوانید به راحتی بازار واسطه را دور بزنید .

 

 

 

 

 

فروشگاه اینترنتی طلا و جواهرفروشگاه اینترنتی طلا و جواهرفروشگاه اینترنتی طلا و جواهر

آموزش محاسبه قیمت طلا از  "" انس بر دلار "" به "" گرم بر ریال ""

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

مرحله اول : برای شروع ابتدا قیمت طلا که واحد آن انس بر دلار (USD/OZ) را  بیابید می تونید از روزنامه و یا پنل قیمت آنلاین گروه تولیدی طلا و جواهر نگاره استفاده کنید .

قیمت یک انس طلا بر حسب دلار آمریکا 1600 است حال می خواهیم بدانیم قیمت هر گرم طلای 18 عیار چقدر است !! مراحل بعدی را مرحله به مرحله انجام بدهید تا به نتیجه برسید .

جدول نموداری آنلاین قیمت طلا بر حسب دلار آمریکار بر انس :


gold price charts provided by goldprice.org

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مرحله دوم :

قیمت انس بر دلار طلا را بر عدد 31.1 تقسیم می کنیم . این عدد معادل یک مثقال است بر حسب گرم به عبارتی هر 31.1 گرم یک مثقال است

پس حالا ما به جای قیمت انس بر دلار قیمت  51.45  " دلار بر گرم "را داریم  حال کافیست قیمت دلار بر ریال که به طور مثال 14.000 ریال است را در عدد 51.45 ضرب کنیم تا عدد  720300 که به دست آمده قیمت یگ گرم طلای 18 عیار بر حسب ریال باشد .

خلاصه :

1 - """ قیمت طلا (دلار آمریکا / انس) """ تقسیم بر """ 31.1 """ = قیمت طلا (دلار آمریکا / گرم)

2 - """ قیمت طلا (دلار آمریکا / گرم )""" ضرب در """ قیمت ارز (دلار بر ریال) """ = قیمت طلا (ریال / گرم )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

مرحله تبدیل عیار طلا :

خوب حالا  برای تیدیل عیار 24 به عیار مورد  باید عدد 10 را تقسیم بر 24 کنیم . و بعد در " دلار بر گرم " ظرب می کنیم که جواب آن مساوی 21.44 بر گرم برای قیراط یا همان عیار 10 است

در آخر می توانید از اطلاعات سایت مزنه برای بدست آوردن سریع و بدون مشکل قیمت طلا به صورت آنلاین و تبدیل شده از قیمت انس بر دلار تا طلای 18 عیار و سکه استفاده کنید !!!

قیمت طلا، ارز و سکه

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

قیمت یک گرم را در مقدار طلا ضرب کنید تا قمت کل طلا بدست آید

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

توضیح ارزش افزوده طلا :


علاوه بر این، شفاف‌سازی اطلاعات و اجتناب از اقتصاد زیرزمینی جزو آثار مثبت قانون مالیات بر ارزش افزوده است. در شرایطی که برنامه‌های مبارزه با قاچاق کالا، مفاسد اقتصادی و پولشویی در جریان است و همگی بر لزوم شفاف‌سازی اقتصاد و اجتناب از پول‌های کثیف و اقتصاد زیرزمینی تأکید دارند، اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌تواند کمک قابل توجهی به بهبود شرایط اقتصادی کشور و فضای کسب و کار کند. طبیعی است که اجرای این قانون در راستای اصلاح نظام اقتصادی، نیازمند همکاری و همیاری تمام آحاد مردم و اصناف کشور است. مرکز پژوهش‌های مجلس می‌افزاید: اصناف به‌عنوان مؤدیان موضوع قانون لازم‌الاجرای مالیات بر ارزش افزوده، از مفاد آن تبعیت کرده و برای اجرای صحیح و دقیق آن به دولت کمک کنند و اگر اشکالاتی هم در فرایند اجرایی قانون یاد شده به وجود آمد، در این صورت با همکاری و تعامل دولت نسبت به اصلاح آن مبادرت کنند.

روش محاسبه مالیات بر ارزش افزوده

 

روش قانونی محاسبه مالیات بر ارزش‌افزوده (محاسبه مالیات بر ارزش افزوده بر پایه ارزش طلای مورد مبادله) هزینه خرید طلا را در اقتصاد به اندازه نرخ مالیاتی افزایش می‌دهد ولی این موضوع مبتلابه تمام کالاهاست و نمی‌توان آن را بهانه‌ای برای توقف قانون قرار داد. مطابق مفاد ماده 14 قانون مالیات بر ارزش افزوده مأخذ محاسبات مالیات، بهای کالا یا خدمات مندرج در صورت‌حساب است.

با فرض واردات قانونی شمش طلا یا خرید آن از بانک مرکزی و پرداخت مالیات آن در هر مرحله تا رسیدن این کالا به دست مصرف‌کننده نهایی، منطق حسابداری، محاسبه قانون مالیات بر ارزش افزوده و حکم قانونی مذکور ایجاب می‌کند تا مالیات ارزش افزوده در هر مرحله بر پایه ارزش کل کالای مورد مبادله محاسبه شود.

اگر فرض شود پایه مالیات برارزش افزوده برای تمام مراحل معاملاتی ارزش کل طلای مبادله شده باشد، در این شرایط با توجه به گردش بالای معاملات طلا در طول یک دوره معین، عملکرد مالی بالایی برای هر یک از فعالان این صنف ثبت خواهد شد. مالیات بر مشاغل بر مبنای گردش مالی ثبت شده دریافت می‌شود، در حالی که با توجه به ماهیت فعالیت صنف مذکور، عایدی فعالان این بخش صرفا اجرت معاملات بوده است که در مقایسه با حجم مالی معاملات ثبت شده ناچیز است.

برای رفع این مشکل، تجدیدنظر در مبنای محاسبه مالیات بر مشاغل (مالیات بر درآمد) فروشندگان طلا و جواهر ضروری است تا مالیات پرداختی آنها بر مبنای حجم گردش مالی این گروه تعیین نشود که حسب اطلاع، خود دولت و سازمان امور مالیاتی در مذاکرات خود با صنف طلا در این باره پیشقدم شده و موافقت کرده‌اند.

با توجه به مطالب بالا و مباحث مطرح شده در جلسات کارشناسی کارگروه پیشنهاد اجرایی قانون مالیات بر ارزش افزوده برای صنف طلا و جواهر، قانون مالیات بر ارزش افزوده مشمول تمام فعالان صنف طلا و جواهرفروش است. با توجه به اینکه بخش اعظم فعالان صنف طلا و جواهر در رده شغلی خرده فروش (ویترین‌داران) مشغول فعالیت هستند، لذا این گروه موظفند از یکم مهرماه سال 1389 اجرای این قانون را در معاملات خود مدنظر داشته باشند. مالیات 3درصد در معاملات این رده از فعالان صنف طلا و جواهر را تشکیل داده و فرایند معاملات آنها نسبتا ساده است، لذا ضروری است تا فعالان صنف طلا و جواهر با ثبت‌نام، اجرای این قانون را پیگیری کرده و درصورت حساب‌های معاملات خود ارقام مرتبط با این قانون را درج کنند

 

روش محاسبه حباب قیمت سکه در بازار


 

این روز ها بارها و بارها کلمه حباب بازار سکه را شنیده اید.اما این حباب بازار سکه چیست ؟
در ایران قیمت سکه متاثر از چند عامل است:

  • قیمت جهانی طلا؛
  • ارزش دلار به ریال؛
  • هزینه گمرک (بین ۲ تا ۵ درصد)؛
  • هزینه ضرب سکه توسط بانک مرکزی (تقریباً معادل هفت‌هزار تومان، طبق برآورد سال ۱۳۸۶)؛
  • سال ضرب سکه (صرفاً از نظر روانی بر روی قیمت سکه اثرگذار است)؛

بر حسب عوامل بالا قیمت سکه به صورت تقریبی محاسبه میشود.هنگامی که قیمت بازار با این قیمت محاسبه شده اختلاف شدید داشته باشد می گویند بازار حبابی شده است.بسیاری از کارشناسان و متخصصان بازار می گویند در این شرایط نباید وارد بازار شد.اما من عقیده دارم در صورت آگاهی از  بازار و شرایط معامله و شم قوی می توان با کمی ریسک سود خوبی از این بازار گرفت.

تبدیل عیار طلا :

1) ابتدا باید قیمت هر انس طلا را بدست آوریم.قیمت هر انس طلا را می توانید از سایت گروه تولیدی طلا و جواهر  نگاره بگیرید.

هر انس طلا برابر با :
31.103431گرم باعیار 24 می باشد.

2)عدد انس به قیمت دلار است.باید آن را در قیمت روز دلار ضرب کنیم.قیمت روز دلار را می توانید از سایت
مثقال بگیرید.

3)باید تبدیل عیار انجام دهید.همانطور که گفته شد قیمت هر انس طلا بر مبنای  طلای 24 عیار می باشد. اما عیار سکه، 22 می باشد.برای تبدیل عیار عدد 22 را بر 24 تقسیم می کنیم.که عدد 916/. بدست می آید.این عدد را باید در عدد حاصل مراحل قبل ضرب کنیم.

4)حاصل عملیات بالا را در وزن هر سکه ضرب می کنیم.

وزن سكه تمام بهارآزادی (جدید و قدیم) :  8.133

سكه نیم بهار آزادی :  4.0665

سكه ربع بهارآزادی:  2.03225

5)حاصل را با عدد 7000 تومان جمع می کنیم.(حق ضرب سکه)

پس به طور کلی برای محاسبه قیمت سکه طلا باید از فرمول زیر استفاده کنیم:

[31.103431÷ (قیمت اونس جهانی طلا × نرخ دلار آزاد × 0.916×وزن سکه)]+ حق ضرب 


پی نوشت: به قیمت فوق باید درصد مالیات ارزش افزوده هم افزوده شود.


 

نکات فوق العاده مهم:


در صورت تصمیم به خرید سکه  نکات زیر را رعایت کنید:
1)سکه را از بازار اصلی سکه و بورس سکه در شهرتان بخرید.معمولا در بازار اصلی سکه به علت حجم خرید و فروش بالا با قیمت مناسب تر می توانید سکه بخرید.
2)سکه بانکی بخرید.سکه بانکی به سکه ایی می گویند که ضرب بانک مرکزی است.این سکه وکیوم شده است.روی بسته بندی آن نوشته شده سکه تضمین شده بانکی.بسته بندی آن هولگرام و مهر دارد.اما سکه غیر بانکی در بازار و توسط طلا ساز ها ضرب شده و در هنگام فروش فقط وزن طلای آن محاسبه می شود.
3)به تاریخ ضرب سکه نگاه کنید.حتما ضرب سال 86 باشد.آخرین سال ضرب سکه سال 86 می باشد.قیمت سال های پایین تر ارزان تر است. و معمولا درهنگام فروش با مشکل مواجه می شوید.
4)تحت هیچ شرایطی هنگامی که قیمت سکه از قیمت واقعی آن بسیار بالاتر است خرید نکنید.