پیرسینگ چیست ؟

نامه الکترونیک چاپ PDF

آویز ناف پیرسینگ فروش آموزش نصب نافواره قیمت طلا نقره استیل جواهرات بدن

پیرسینگ کردن (به انگلیسی: Piercing) اعضای بدن شامل سوراخ کردن یا بریدن قسمتی از اعضای بدن است که برای استفاده جواهرات ایجاد می‌شود. پیرسینگ بدن یک نوع تغییرات بدن است. کلمه پیرسنگ می‌تواند به عمل یا تمرین پیرسینگ بدن اشاره کند. معیارهای فرهنگی بازتاب پیرسینگ کردن بسیار گوناگون است. پیرسینگ هر دو گوش به مدت زیادی به وسیله مردها در کشورهای که فرهنگ غربی ندارند انجام می‌شده‌است. انواع دیگر پیرسینگ همانند پیرسینگ گوش بصورت پیوسته وجود داشته‌است. برای مثال زن‌های هندی پیرسینگ بینی را بصورت یک عمل عادی قرن‌هاست که انجام می‌دهند.

 

 

 

 

 

 

وزن پیرسینگ طلا 3.300 معادل 390.000 تومان به تاریخ برج 7 است .

نام محصول : پیرسینگ پرطرفدار فلور

شرح مختصر : پیرسینگ ناف طرح گل یا همان فلور پرطرفدارترین طرح پیرسینگ بوده که دارای پنج پر الماس مصنوعی طرح اشک می باشد و گره تمامی سنگ ها در مرکز به یکدیگر متصل میشوند . آبکاری ضد میکروبی نانو برای نصب پیرسینگ به صورت اختصاصی انجام شده تا از هزگونه آلودگی جلوگیری شود ، پیرسینگ فلور با طرحی فوق العاده جذاب در سایز پنج سانتی متر در 2 سانتی متر تولید شده و به دلیل پشت باز بودن سنگ ها پخش نور در سنگ های اشکی بسیار زیبا و دارای تللو دورانی می باشد . کلاریتی این الماس های مصنوعی بسیار بالا بوده و بعد از نصب جلوه فوق العاده ای به کار می دهد .

چرا طلا : همانطور که می دانید تنها فلزی در دنیا که کمترین آلرژی را ایجاد می کند ابتدا طلا و سپس نقره است با توجه به نصب داخلی پیرسینگ و ارتباط مستقیم طلا با پوست برای جلوگیری از هرگونه آلودگی از پیرسینگ های متفرقه و آلیاز های همچون استیل و برنج و حتی نقره نیز استفاده نکنید و برای احترام به سلامتی پوست و بدن خود تنها از پیرسینگ های طلا آن هم با آبکاری طلای جراحی استفاده شود .

نام برند : پاگودا PAGODA

وزن : 3 گرم و 3۰۰ سوت

قیمت : قیمت برای برج 7 با توجه به قیمت طلا در روز حدودا 390.000 تومان (سیصد و نود هزار تومان) می باشد .

جنس پایه جواهر: جنس پایه جواهر از طلای خالص 18 عیار می باشد .

جنس جواهر : سنگ های تراش خورده مدل اشک تماما مجارستانی و اصل بوده و دارای کیفیت بازتابش نور بسیار بالایی می باشد .

نوع : مخصوص خانم ها - برای نصب این محصول همانند گوش باید در قسمت مورد نظر پیرسینگ انجام شده باشد .

سفارش : برای سفارش پیرسینگ ناف با شماره 091256167829 تماس حاصل بفرمایید .

تعداد موجود : این محصول تنها به صورت شاخه و به تعداد 18 عدد موجود می باشد پس بدیهی است برای دریافت محصول باید عجله کنید .

توضیحات : عزیزان ساکن در تهران با سفارش محصول آنرا درب منزل به همراهفاکتور رسمی که وزن و قیمت پیرسینگ در آن درج شده است دریافت کرده و بعد از مشاهده فاکتور و ضمانت نامه هزینه آنرا به پیک پرداخت می کنند و عزیزان ساکن شهرستان با دریافت شماره حساب و واریز مبلغ و اعلام شماره فیش واریزی موجود در برگه عابربانک  محصول را با پست سفارشی دریافت خواهند کرد . هزینه ارسال برای شهرستان رایگان بوده و دارای ضمانت نامه رسید محصول به درب منزل بوده و شرط دریافت محصول نبود هیچگونه آسیبی در زمان دریافت محصول درب منزل می باشد .

تصاویر مربوط به محصول :

1- نمای روبروی محصول :

2- نمای کناری محصول :

 

3- نمای نصب شده محصول :

 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

 

فروشگاه اینترنتی طلا و جواهرفروشگاه اینترنتی طلا و جواهرفروشگاه اینترنتی طلا و جواهر

برای خرید و مشاهده انواع آویز ناف پیرسینگ با شماره 09125167829 تماس حاصل فرمایید

پیرسینگ کردن (به انگلیسی: Piercing) اعضای بدن شامل سوراخ کردن یا بریدن قسمتی از اعضای بدن است که برای استفاده جواهرات ایجاد می‌شود.


پیرسینگ بدن یک نوع تغییرات بدن است. کلمه پیرسنگ می‌تواند به عمل یا تمرین پیرسینگ بدن اشاره کند. معیارهای فرهنگی بازتاب پیرسینگ کردن بسیار گوناگون است.

پیرسینگ هر دو گوش به مدت زیادی به وسیله مردها در کشورهای که فرهنگ غربی ندارند انجام می‌شده‌است. انواع دیگر پیرسینگ همانند پیرسینگ گوش بصورت پیوسته وجود داشته‌است. برای مثال زن‌های هندی پیرسینگ بینی را بصورت یک عمل عادی قرن‌هاست که انجام می‌دهند.


تاریخچه پیرسینگ :
اینگونه که از شواهد مشخص می‌شود پیرسینگ بدن (شامل پیرسینگ گوش) در زمان قدیم(باستان) در سراسر اقوام دورتادور دنیا انجام می‌شده‌است. بدن‌های مومیایی شده که دارای پیرسینگ بودند کشف شده‌اند. قدیمی‌ترین مومیایی که تا کنون پیدا شده اوتسی مرد یخی است که در یخ‌رود شنالشتال در کوه‌های آلپ اوتسال در نزدیکی هاوبسلابیوخ در مرز میان اتریش و ایتالیا یافت‌شده‌است. این مومییایی یک پیرسینگ گوش به ضخامت ۷-۱۱ میلیمتری داشته‌است.

در کتاب پیدایش بایبل ۲۴:۲۲ ابراهیم یک حلقه بینی و یک بازوبند به ربکا زن پسرش (اسحاق) داد. در Exodus ۳۲ هارون بت گوساله طلایی را از حلقه‌های ذوب شده ساخت. در Deuteronomy ۱۵:۱۲–۱۷ پیرسینگ گوش را به عنوان یک علامت بردگی بیان می‌کند. پیرسینگ گوش از قرن ۱۶ام در هند رایج بوده‌است.


لیست اعضای رایج بدن که مورد پیرسینگ قرار می‌گیرند:
* پیرسینگ بالای لب(بوسه‌گاه)(برای مثال: روی صورت مردان جای رشد سیبیل)Monroe piercing
* پیرسینگ پل بینی (قسمت بالای بینی - زیر نقطه اتصال ابرو‌ها)Bridge
* پیرسینگ گونه (روی گونه قرار می‌گیرد)Cheek/Anti-Eyebrow
* پیرسینگ غضروف گوش(این پیرسینگ در بخش‌های غضروفی گوش کار می‌شود)Ear cartilage
* پیرسینگ لاله گوش(این پیرسینگ در نرمه گوش-لاله- کار می‌شود)Ear lobes
* پیرسینگ ابرو این پیرسینگ در ابرو و معمولا بصورت عمودی کار می‌شود)Eyebrow
* پیرسینگ زبانه گوش (این پیرسینگ در غضروفی که در شروع کانال گوش وجود دارد انجام می‌شود)Tragus
* پیرسینگ لب (این پیرسینگ بر روی لب یا اطراف آن انجام می‌شود-لبرت در لب پایینی کار می‌شود)Lip / Labret
* پیرسینگ سوراخ بینی(این پیرسینگ روی بیرون بینی انجام می‌شود و حلق از سوراخ آویز می‌شود)Nostril
* پیرسینگ دیواره بینی(این پیرسینگ در دیواره بین دو سوراخ بینی کار می‌شود و حلقه از میان دو سوراخ آویز می‌شود)Septum
* پیرسینگ زبان (این پیرسینگ در وسط زبان انجام می‌شود)Tongue
* پیرسینگ غشای زیر زبان (این پیرسینگ در اطراف ماهیچه زیر زبان انجام می‌شود)Frenulum
* پیرسینگ نوک سینه زنان (این پیرسینگ در نوک سینه زنان انجام می‌شود)Female Nipples
* پیرسینگ نوک سینه مردان(این پیرسینگ در نوک سینه مردان انجام می‌شود)Male Nipples
* پیرسینگ ناف(این پیرسینگ معمولا در لبه بالای حلقه ناف کار می‌شود)Navel piercing
* پیرسینگ گوشت بین انگشت ها(این پیرسینگ در گوشت آزاد بین انگشتان کار می‌شود-مثلا بین انگشت اشاره و شست)Hand web
* پیرسینگ سطوح (این پیرسینگ بر روی سطوح ساف بدن کار می‌شود-روی پوست)Surface
* پیرسینگ سینه بند این پیرسینگ شامل تعدادی یرسینگ سطحی پشت کمر است که شبیه دوخت پشت کرست است)Corset
* پیرسینگ مدیسون(این پیرسنگ روی پوست سینه زیر گردن انجام می‌شود)Madison
* پیرسینگ پشت گردن(این پیرسینگ روی پوست پشت گردن کار می‌شود)Nape
* پیرسینگ لگنی(این پیرسینگ روی پوست شکم روی لگن کار می‌شود)Hip

 

 

 

پیرسـینگ یـك واژه انگلیسی به معنای سوراخ كردن پوست و نصب اشیای تزئینی در آن است. سوراخ كردن كردن گوش كه از گذشته های دور در بیشتر كشورهای دنیا متداول بوده است، شایع ترین نوع پیرسینگ در دنیا است. اما در برخی اقوام جهان و در دوره های مختلف، پیرسینگ در سایر نقاط بدن هم استفاده می شده است. به طور مثال سوراخ كردن زبان و قرار دادن حلقه طلایی در بین اشراف قبیله مایا در آمریكای جنوبی رواج داشته است؛ یا سوراخ كردن بینی و نصب اشیای تزئینی از قرن ۱۶ میلادی در كشور هندوستان شایع شد.

در چین و هند باستان نیز با وصل اجسا م خارجی به گوش باعث زیباتر شدن آن می شدند. بومیان آمریكای لاتین لب پایین بچه ها را سوراخ كرده و اجسام خارجی در آن می گذاشتند.امروزه تقریبا در تمام كشورها پیرسینگ در نقاط مختلف بدن انجام می شود و پاره ای از جوانان كشور ما هم برای عقب نماندن از مد از طرفداران پرو پا قرص آن محسوب می شوند. پیرسینگ نه تنها در بین دخترها بلكه در میان پسرها هم رواج زیادی دارد. آنان حلقه انداختن درگوشه ابرو را انتخاب می كنند و دخترها گوش و بینی خود را هدف این تزئینات قرار می دهند.

توصیه های پزشکی برای نصب پیرسینگ :

۱) قبل از اقدام به پیرسینگ با پزشک خود مشورت کنید تا از نظر سلامت عمومی بدن مشکلی وجود نداشته باشد. در ضمن از پزشک خود در مورد مراکز مجاز و مطمئن برای این کار راهنمایی بخواهید.

۲) بعد ازنصب اویز محل سوراخ شده را با یک حوله گرم و مرطوب کمپرس کنید و در صورت نیاز از یک پماد آنتی‌بیوتیک بدون نسخه یا آنتی‌بیوتیکی که پزشک دستور می‌دهد، استفاده کنید.

۳) از اویز‌های سنگین به مدت طولانی استفاده نکنید،

4) یکی از عوارض شایع استفاده از اویزها، حساسیت پوستی به فلزهایی است که گوشواره‌ از آن ساخته شده است. این حساسیت‌ها به‌صورت خارش، قرمزی و التهاب دیده می‌شود. معمولا افراد به گوشواره‌هایی از جنس نیکل حساسیت دارند اما حساسیت به طلا و یا نقره نیز گزارش شده است. برای برطرف شدن حساسیت، بهتر است اویزخود را عوض کنید و اگر مشکل برطرف نشد، شاید لازم باشد مدتی اویزرا از گوش خود خارج کنید. در این زمان لازم است با پزشک خود مشورت کنید

انواع آویز های بدن طلا و جواهر :

گوشواره ها: در میان زیور آلا‌ت آویزی، گوشواره ها کم خطرترین هستنداما در شرایطی خاص حتی گوشواره ها هم خطرناک محسوب می شوند. نرمه گوش (قسمت گوشتی پایین گوش) از جمله امن‌ترین نواحی بدن برای اتصال آویز گوشواره‌هاست سوراخ کردن نرمه گوش و آویزان کردن آویزی به آن، رسمی است که از دیر باز در فرهنگ‌های گوناگون برای خانم‌ها مرسوم بوده است ایجاد چند سوراخ بر روی گوش شایع است اما سوراخ کردن لاله گوش‌ (قسمت غضروفی بالای گوش) خطرناک است. زیرا این منطقه غضروفی است و رگ‌ خونی ندارد، در نتیجه التهاب اطراف سوراخ ایجاد شده دیرتر بهبود پیدا می‌کند .

آویز بینی : در بعضی کشورها مثل هند قرار دادن آویزی در بینی نیز متداول است این کار نیز بایستس توسط پزشک انجام گیرد زیرا درصورت گشادبودن سوراخ موردنظر احتمال اسپیره ویا ورود به دستگاه تنفسی وجود دارد.

لب و زبان: جزء بافت‌های بسیار پرخون بدن هستند که سوراخ کردن آنها احتمال ایجاد خونریزی‌های شدید و نیز التهاب و عفونت در این نواحی را به همراه دارد. تورم‌های شدیدی که گاه به دنبال سوراخ کردن لب یا زبان ایجاد می‌شود ممکن است به بسته شدن راه‌های هوایی بیانجامد. نصب اویز در بالا یا پایین لب بسیار معقولتر است

آویز ناف: ناف نیز از مناطق کم خون است که احتمال خونریزی در ان کمتر است اما بایستی نصب با دقت پیگیری شود تا احتمال عوارضی جون اباز ماندن پوست کم شود برای سوراخ کردن بدن بایستی به مراکز درمانی مجاز که از استریل بودن وسایل و تجهیزات آن مطمئن هستیم، مراجعه کنیم، زیرا احتمال انتقال عفونت‌هایی مثل هپاتیت و کزاز با وسایل آلوده وجود دارد. بهتر است در این مورد از پزشک خود راهنمایی بخواهید. نصب اویزگوش در شرایط استریل،‌ در مجموع عملی کم‌خطر است اما در مورد بعضی از بیماران مثل کسانی که استعداد عفونت دارند (بیماران دیابتی یا افرادی که کورتون مصرف می‌کنند) و یا افرادی که احتمال خونریزی در آنها بالاست (مثل افرادی که داروی ضدانعقاد مصرف می‌کنند)، بهتر است قبل از سوراخ کردن بدن، با پزشک مشورت شود.

معنی لغوی آویز ناف :

به تمام اعمال جراحي که يک*جورهايي به سوراخ کردن پوست و استفاده از فلزات تزئيني منجر مي*شود مي*گويند پيرسينگ از گوش و ابرو و لب بگير تا بيني. تصور ما تا قبل از اين که برويم سراغ اين گزارش اين بود که دخترها تنها مشتري اين*جور آرايش عجيب و غريب و البته دردناک هستند، اما وقتي پاي صحبت*هاي يک متخصص جراح عمومي*نشستيم معلوم شد که نه*خير، آقا پسرها هم از قافلة مد عقب نمانده*اند و خودشان را قاتي بازي کرده*اند. اين*جور عمل*هاي زيبايي را معمولا پزشکان و متخصصان جراحي عمومي*انجام مي*دهند.

البته در کنار دکترها بسياري از داروخانه*ها، تعداد زيادي از آرايشگاه*هاي زنانه و حتي بعضي از افراد عادي که نه دکترند و نه آرايشگر کار پيرسينگ مي*کنند. اين*جور آدم*ها معمولا کارشان را توي خانه انجام مي*دهند. بدون نگراني از آلودگي و عفونت و اين سوسول*بازي*ها. تلفن مي*زنيد، آدرس مي*دهيد، مي*آيند کارشان را مي*کنند و مي*روند.

اصلا هم مهم نيست که بعدش چه مي*شود. همين که پايشان را از خانه گذاشتند بيرون، ديگر شمارة شما را جواب نخواهند داد. اگر از خير اين*جور آدم*ها بگذريم حرف زدن با پزشکي که توي مطبش جراحي زيبايي انجام مي*دهد جالب است. هر چند اصرار براي گفت*وگو با يکي از بيماران آقاي دکتر دربارة تن دادن به چنين عمل*هاي زيبايي بي*فايده است. آقاي دکتر معتقد است که انجام پيرسينگ فقط و تنها فقط بايد توسط پزشک جراح انجام شود.

هر چند که خودش بلافاصله يک تبصره به اين حکم اضافه مي*کند که معمولا دکترهاي جوان و پزشکان عمومي *هم از اين کارها مي*کنند. به گفتة آقاي دکتر در بين طرفداران اين*جور عمل*ها اصلا نمي*شود فرقي بين دخترها و پسرها گذاشت اما اين را مي*شود گفت که پسرها بيشتر مي*آيند دنبال سوراخ کردن گوشة ابرو و حلقه انداختن در آن، در حالي که دخترها بيشتر دنبال حلقة ناف هستند. «بعضي از اين عمل*ها ممکن است به زيبايي کمک کند. اما بعضي*هايش واقعا کار جالبي نيست. من خودم هم خوشم نمي*آيد براي همين اصلا روي زبان، بيني و ابرو کار نمي*کنم.» ظاهرا بيشترين مشتري*هاي آقاي دکتر جوان*هايي از دو ردة سني هستند؛ 18 و 19 ساله و 24 و 25 ساله: «بيشتر کساني که دنبال اين کارها هستند شخصيت*هاي آنتي*سوشيال (ضداجتماعي) دارند. نرمال نيستند،

نمي*فهمم براي چه اين کار را مي*کنند. آخر سوراخ کردن ابرو يا زبان به غير از درد و ناراحتي چه مزيتي مي*تواند داشته باشد؟» و حالا بشنويد از يک آمار جالب: «آمريکا و فرانسه معدن کساني است که اين*جور عمل*ها را انجام مي*دهند. حتي تخمين زده مي*شود که 90درصد جمعيت زنان فرانسه حداقل يک سوراخ توي گوششان دارند.» دکتر مي*گويد همة اين سوراخ*کاري*ها در حد همان سوراخ کردن گوش است و براي پزشک، دردسر زيادي ندارد، (در واقع سطح پوست باز مي*شود و يک تونل زير پوستي در موضع عمل ايجاد مي*شود.) اما چون روي بدن بيمار زخم ايجاد مي*کند مسلما هم تا مدتي دردناک خواهد بود و هم احتمال عفونت*اش زياد است.

ضمن اين که بسياري از کساني که پيرسينگ مي*کنند به فلزات استفاده شده حساسيت نشان مي*دهند. خصوصا اگر فلز از جنس تيتانيوم باشد. اين آقاي دکتر براي انجام اين*جور عمل*ها توي مطبش بين 200 تا 300 هزار تومان از مريض*ها پول مي*گيرد، هر چند به گفتة خودش اين عمل*ها را کساني که دکتر نيستند و به صورت غيرقانوني کار مي*کنند با سي تا چهل هزار تومان هم انجام مي*دهند.

او حتي يک داروخانة معروف در شمال شهر را سراغ دارد که توي مغازه براي مشتري*ها عمل جراحي انجام مي*دهند. دکتر مي*گويد هيچ منعي براي انجام اين*جور عمل*ها توسط متخصص وجود ندارد و تا حالا هيچ ابلاغيه*اي از طرف وزارت بهداشت براي او و همکارانش نيامده که اين کار را انجام ندهند. ظاهرا بازرسان وزارت بهداشت هم کاري با کار آن*ها ندارند: «اين*جور جراحي*ها معمولا توي مطب انجام مي*شود نه کلينيک. چون جزو اعمال سرپايي است.

فکر نمي*کنم خيلي حساسيتي رويش باشد، اگر هم منعي داشته باشد من خبر ندارم يعني تا حالا نشنيده*ام.» شايد به خاطر همين «نشنيدن» باشد که دکتر ترجيح مي*دهد اسمي*از او در گزارش نبريم خالكوبي (Tattooing) و سوراخ كردن بدن براي نصب فلزات (Piercing) در كشورهاي اروپايي مثل كشور ما بي*حساب و كتاب نيست. مثلا همين بلژيك كه بين 175 كشور دنيا مقام اول بهداشت و سلامت را دارد، كلي قانون و ضابطه براي اين*جور كارها وضع كرده است. از جمله اين*كه نوجوانان بلژيكي زير 18 سال به هيچ*وجه حق خالكوبي و پيرسينگ را ندارند.

البته نوجوانان 16 تا 18 ساله*اي كه اصرار داشته باشند اين بلاها را به سر خودشان بياورند، فقط با اجازة رسمي پدر، مادر يا قيم قانوني*شان حق اين كار را دارند، آن هم فقط روي بعضي از اعضاي بدنشان مثل بيني و گوش. اگر كسي بر خلاف اين قانون، براي يك فرد زير 18 سال خالكوبي يا پيرسينگ انجام بدهد،*به سختي مجازات مي*شود. در ضمن،*كساني كه مي*خواهند اين خدمات را ارائه كنند، اول بايد از وزارت بهداشت بلژيك مجوز بگيرند.

دليلش هم اين است كه سوراخ كردن بدن افراد يا خالكوبي،*اگر در جاهاي كاملا بهداشتي و با ابزار استريليزه و يكبار مصرف انجام نشود، بيماري*هاي خطرناكي مثل هپاتيت و ايدز را به راحتي از فردي به فرد ديگر منتقل مي*كند. چقدر خرج بر مي*دارد نرخ خدمات پيرسينگ يا سوراخ كردن اعضاي بدن براي كار گذاشتن زيورآلات، بسته به جايي كه اين خدمات را ارائه مي*دهد متفاوت است. مثلا داروخانه*ها بين 4 تا 7 هزار تومان از مشتريانشان پول مي*گيرند.

بعضي از پزشكان هم اين كار را در منزل انجام مي*دهند كه به بهانة رعايت نكات بهداشتي، كمي گران*تر يعني حدود 15 هزار تومان تمام مي*شود. البته قيمت پيرسينگ براي بعضي از قسمت*هاي بدن، *گران*تر و براي بعضي جاها ارزان*تر است. مثلا سوراخ كردن بيني، چون كم خطرتر است، از سوراخ كردن ابرو و ناف ارزان*تر در مي*آيد. اما كار گذاشتن نگين روي دندان، بحث ديگري است. اين هم مثل ساير خدمات دندان*پزشكي لوكس و گران قيمت است و با توجه به جنس نگيني كه استفاده مي*شود، *بين 50 تا 300 هزار تومان خرج بر مي*دارد.

منبع : http://ngold.ir گروه تولیدی طلا و جواهر نگاره